Narzędzia, które wspomagają przy pracy kreatywnej

Narzędzia, które wspomagają przy pracy kreatywnej

Praca kreatywna jest zdecydowanie pełna wyzwań. Jak im sprostać? Najlepiej ułatwiając sobie życie! Zwłaszcza w sytuacjach, w których deadline’y, asap’y i inne… dyszą nam na kark. Sprawdźcie, jakie narzędzie wspomagają pracę kreatywną w środowisku digitalowym.

  • 12.12.2019
  • 4 minuty

Na początku był chaos

Jeśli nie jesteś typem doskonale zorganizowanej osoby, u której porządek to podstawa, a nawet bardziej skłaniasz się ku określeniu artystyczny bałagan, nie martw się, na to też jest sposób i tu z pomocą przychodzi niezastąpiony Milanote.

Narzędzie to pozwala Ci na przechowywanie wszystkiego w jednym miejscu – grafik, content planów, pdf-ów, itd. Możesz również tworzyć listy zadań i je na bieżąco odznaczać. To nie wszystko! Wizualnie to narzędzie również pozwala Ci na wiele dogodności – możesz ustawiać samodzielnie ikonki folderów, ale także budować swoje drzewa zadaniowe. Oczywiście – możesz dzielić się przestrzenią z teamem współpracowników, ale nie musisz.

milanote, widok z zadaniami

Źródło: https://milanote.com

Nie mam słów…

Brakuje Ci odpowiednich słów w kolejnym copy, które tworzysz na asap? Sprawdź koniecznie Synonimy i daj się zaskoczyć ilością wariantów dla danego słowa! To nie wszystko, możesz również dalej drążyć w poszukiwaniu inspiracji poprzez kliknięcie jednego synonimu dla wyszukanej frazy i znalezienie kolejnych synonimów dla niego. Rewelacja! Zwłaszcza, gdy piszesz po raz dziesiąty ten sam artykuł, ale do innego źródła.

telefony z widoczną stroną synonimy.pl

Źródło: https://synonimy.pl 

Potrzebuję na szybko ładną grafikę, ale grafik nie ma czasu

Z pomocą przychodzi świetny serwis, który w swoim zanadrzu kryje wiele pięknych szablonów, dostosowanych idealnie do Twoich potrzeb. Zaprojektujesz w nim grafiki do social media, kartki okolicznościowe, zaproszenia, dokumenty oraz wiele innych. Ponadto, nie musisz korzystać z szablonów, możesz również użyć własnej kreatywnej mocy i zaprojektować wszystko od początku. Sprawdź koniecznie, co oferuje ci Canva.

aplikacja canva na różnych urządzeniach

Źródło: https://www.canva.com/pl_pl/

Klient chce widzieć zmiany na bieżąco

Udoskonalenie formy komunikacji z Klientem bywa wyzwaniem, ale tu również z pomocą przychodzi świetny zestaw od Google. Możesz tworzyć dokumenty, arkusze kalkulacyjne oraz prezentacje, a także skorzystać z oferowanej przez Google przestrzeni dyskowej, poprzez którą wyślesz swoim klientom ciężkie pliki.  W dokumentach, arkuszach oraz w prezentacji, które udostępnisz na odpowiednich uprawnieniach – klient może wprowadzać zmiany w edycji lub nanosić komentarze na bieżąco! Sprawdź koniecznie co oferuje ci Google za darmo.

lista narzędzi Google

Źródło: https://about.google/intl/pl/products/

Chcę fajne ikonki

Robisz prezentację i chętnie wzbogacisz ją o ciekawe ikonki tematyczne? Z pomocą przychodzi Flaticon. Darmowa wersja pozwala na pobranie ikonek bezpłatnych w formacie png, a ich wybór jest naprawdę ogromny! Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę frazę kluczową i przeglądaj do woli, co oferuje Ci serwis. Niektóre darmowe ikony (w zależności od stylu) możesz również edytować i zmieniać ich kolor. A jeśli nie chcesz ich teraz wykorzystać, a zostawić na później – wystarczy, że dodasz je do swojej kolekcji.

widok strony z ikonami flaticon

Źródło: https://flaticon.com