Jak to jest w Skivaku, cz. I – elastycznie i z inicjatywą

Jak to jest w Skivaku, cz. I – elastycznie i z inicjatywą

Czy do bycia elastycznym potrzebne są umiejętności Inspektora Gadżeta lub geny Elastyny Iniemamocnej?Czy do wychodzenia z inicjatywą potrzebujesz specjalnej przepustki, odświętnych lakierków lub błogosławieństwa szefa wszystkich szefów? Cóż, być może tak właśnie jest w niektórych miejscach, jednak my w Skivaku wolimy nieco inne podejście.

  • 22.10.2019
  • 4 minuty

stopy na chodniku, napis na chodniku

Każda firma tworzy swój własny zbiór norm społecznych i systemów wartości, które powinny łączyć wszystkich jej pracowników i być przez nich podzielane. Po co tworzy się taką kulturę organizacyjną? Najprościej mówiąc – aby współpracowało się lepiej, wszyscy dobrze wiedzieli, jaki jest cel działań i w którym kierunku idziemy, a także by uniknąć niepotrzebnych konfliktów i nieporozumień.

W Skivaku także mamy swoje wartości – spokojnie, nikt z ich znajomości nie przepytuje, a na starcie nie otrzymuje się tabelki do wykucia „na blachę”. Pewne sprawy są dla nas oczywiste – musimy sobie ufać i wzajemnie się szanować, uważnie słuchać siebie nawzajem i klienta. Takie podejście przekłada się na naszą pracę w teamie, gdzie staramy się wspólnie ustalać cele i drogi, które prowadzą nas do ich realizacji. 

Dopasuj(emy) się

W naszej firmie pracują różni ludzie – są pasjonaci, którzy potrzebują czasu na rozwijanie zainteresowań, są rodzice, którzy muszą wychodzić przed 16, żeby odebrać swoje dzieci z przedszkola lub szkoły, są entuzjaści wstawania skoro świt, a także śpiochy, dla których włączenie komputera przed 9.30 to prawdziwe wyzwanie. Wszyscy oni pracują Skivaku i nikogo to nie dziwi – mamy elastyczne godziny pracy, więc każdy może się dopasować. Jasne, są określone pewne granice, wszyscy ich potrzebujemy – nadają naszemu funkcjonowaniu pewnego ładu i wspólne ramy odniesienia. Zawsze też bierzemy pod uwagę klientów i ich potrzeby, bo to one są dla nas kluczowe – najważniejsze, by wszystko funkcjonowało bez przeszkód.

Wiemy też, że zdarzają się wizyty panów monterów, strajki nauczycieli, nagły atak wirusa u maluchów czy też dni, w których masz problemy ze wzrokiem i po prostu nie widzisz siebie przy biurku. Rozumiemy to doskonale, dlatego każdy ma do dyspozycji dwa dni tzw. home office, w czasie których może pracować zdalnie – w piżamie, w dresie, a nawet zawinięty w kołdrę po same uszy (wiadomo, jesień). Dostęp do internetu, telefon pod ręką i uczciwe wywiązywanie się ze swoich obowiązków – jeśli i dla ciebie jest to jasne, z pewnością się dogadamy.

 

Jak kontrola, to tylko w tramwaju

Jesteś gotowy na wzięcie projektu pod swoje skrzydła, planowanie działań i organizowanie swojej przestrzeni do pracy? Dobrze trafiłeś, bo u nas tak właśnie się pracuje. Nie ma cotygodniowych raportów, szefa zaglądającego przez ramię w monitor czy szpiegowskiego oprogramowania, które mówi nam, ile lajków kliknąłeś dzisiaj na Facebooku. Twoja dobra relacja z klientem i współpracownikami, zaangażowanie i chęć rozwoju to coś, co powie nam o tobie więcej niż niejedna kontrola. 

Oddajemy pod twoją opiekę klienta i chcemy, byś stworzył z nim relację, która pomoże w rozwoju zarówno jego marki, jak i naszej firmy. Otrzymujesz swobodę działania i wierzymy, że wykorzystasz ją mądrze i z korzyścią dla całej organizacji. Wciąż istnieją deadliny, asapy, budżet, którego należy się trzymać, mitingi i zebrania. Nie będziemy nikogo oszukiwać – zdarzają się też fakapy i komunikacyjne zgrzyty (w końcu nie ma ideałów), ale staramy się rozmawiać po partnersku, pomagamy, gdy tego potrzebujesz, wspólnie szukamy rozwiązań, gdy zdarzy się coś niespodziewanego. 

kawa, laptop, myszka, buirko

Masz pomysł? Mów śmiało!

Elastyczność w myśleniu i inicjatywa to coś, czego szukamy w ludziach. Uwielbiamy nowe pomysły, kreatywne rozwiązania i wychodzenie trochę dalej niż to, co wymagane. Cenimy dobrą, sumienną pracę, wiedzę i chęć rozwoju. W Skivaku nie jesteś „przyklejony” do jednego projektu na stałe i masz prawo powiedzieć, że kręci cię nowy koncept, inna ścieżka działania lub chciałbyś spróbować swoich sił w czymś zupełnie świeżym. Jeśli dasz nam o tym znać lub pokażesz, że drzemie w tobie o wiele więcej, niż się wszystkim wydaje, nie pozostanie to bez echa – wspólnie znajdziemy przestrzeń, w której będziesz mógł rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.

Wkrótce napiszemy o nas więcej, ale jeśli już teraz czujesz, że pasujesz do Skivaka i chcesz się nam przedstawić, wejdź na kariera.skivak.pl. Daj się poznać od najlepszej strony!