Top 10 wnętrzarskich profili instagramowych

Top 10 wnętrzarskich profili instagramowych

Instagram to portal skupiony na obrazie, a nie na słowie. Stanowi wspaniałe źródło inspiracji i pomaga w trzymaniu ręki na pulsie często zmieniających się trendów.

  • Ewa Cieślik
  • 14.11.2016
  • 5 minut

Poniżej wskazuję na kilka moim zdaniem najciekawszych instagramowych profili, które należy śledzić szczególnie, jeśli kocha się dobry design i piękne wnętrza.

Tysiące powodów

Niektóre z instagramowych profili śledzone są przez tysiące ludzi, a pojawiające się na nich zdjęcia zasypywane są serduszkami, czyli odpowiednikami facebookowych lajków. Na szczycie popularności mojego zestawienia znajduje się @designmilk – ma aż 1,2 mln followersów, a ich posty zyskują czasem ponad 20 tysięcy polubień. Na stronie internetowej Design Milk (a raczej portalu z mnóstwem artykułów) poczytać można o architekturze, designie czy najnowszych technologiach. Prawie trzysta tysięcy obserwujących ma profil @interiordesignmag. Ten amerykański magazyn promuje współczesną architekturę (nie tylko wnętrz), a ich zdjęciami mogą się zachwycić zarówno  profesjonaliści, jak i amatorzy. Podobna liczba osób śledzi też profil @newdarlings, czyli uroczej pary blogerów z Phoenix – Roberta i Christiny. Ich profil jest kolorowy i optymistyczny, a proponowane wnętrzarskie rozwiązania łatwe do zaimplementowania we własnym domu.

Od wyboru do koloru

Marmur, futro i skóra w połączeniu z minimalizmem? Takie zdjęcia robi Kirsten Grove @simplygrove, która dzięki zdobytej na Instagramie popularności niedawno wydała książkę o urządzaniu wnętrz („Simply styling”). Równie nieszablonowe, pięknie zaprojektowane wnętrza znajdziemy u Jenny Komendy @jennykomenda, profesjonalnej architektki wnętrz. Jej zdjęcia pełne są słońca, koloru i rozkwitających kwiatów, często na nich tropi też ciekawe printy i geometryczne wzory. Fanów skandynawskiego stylu (do których również się zaliczam), odsyłam do @nordikspace. Podziwiając ich zdjęcia pełne harmonii linii i uspokajających bieli, czerni i szarości, można na chwilę poczuć się jak na zasypanej śniegiem Północy.

Z polskiego podwórka

Wnętrzarska Polska na Instagramie również ma się czym pochwalić. Kasia z @my_full_house to Polka, która przez ponad dekadę mieszkała w Danii, stąd jej miłość do skandynawskiego stylu. Jej zdjęcia zachwycają bezpretensjonalnością i radością życia, a oglądając portrety jej trojga dzieci nie sposób się nie uśmiechnąć. Szukającym oprócz wskazówek wnętrzarskich także lifestylowych inspiracji, stylizacji modowych oraz urokliwych migawek z życia polecam zdjęcia, które na swoim profilu publikuje @scraperka. Doskonale potrafi ona uchwycić ulotną chwilę!

Na koniec słówko o Poznaniu, z którego przecież wywodzi się Skivak. Kwiaty i Miut, słynna już na cały kraj kwiaciarnia na poznańskich Jeżycach, na swoim instagramowym koncie @kwiatyimiut  umiejętnie łączy florystykę z pięknymi wnętrzami i doskonałym designem, jednocześnie zachwycając swobodną i nieco oniryczną atmosferą.

Źródło zdjęcia wyróżnionego: http://bit.ly/2h6UOgo


Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł i chcesz podzielić się swoją opinią, napisz do autorki – e.cieslik@skivak.pl