Swirl3D i live video – nowe formaty reklamowe Google.

Swirl3D i live video – nowe formaty reklamowe Google.

Google nie ustaje w rozbudowywaniu bazy formatów dla swoich reklamodawców. Tym razem zdecydowali się wprowadzić reklamy 3D, a także nowe opcje dla promocji transmisji live na Youtube. W jaki sposób działają? Kto w szczególności powinien rozważyć korzystanie z nich przy tworzeniu kampanii?

  • 18.07.2019
  • 6 minut

Swirl 3D

 

Swirl 3D to odpowiedź na potrzebę tworzenia formatów reklamowych, które zaangażują użytkowników. Wykorzystanie technologii 3D umożliwia obracanie, przybliżanie i oddalanie widoku produktu. Możemy z nich korzystać na platformach Google Display i Video 360. Wraz z premierą formatu, Google udostępniło też nowy edytor: Poly, który znacznie ułatwi tworzenie reklam pod Swirl 3D. 

but, newbalance, edytor

 

Na razie funkcja została uruchomiona dla ograniczonej liczby użytkowników, w wersji beta – ale z pewnością to tylko kwestia czasu, kiedy zostanie ona oddana do użytku szerszemu gronu odbiorców. Format ten docenią zwłaszcza sklepy, które świetnie mogą wykorzystać tę funkcję przy prezentowaniu swoich produktów potencjalnym nabywcom.

 

YouTube live

 

Kolejną nowością jest możliwość wykorzystania transmisji live jako format reklamowy  (pamiętajmy jednak, że taka transmisja musi być prowadzona z konta powiązanego z reklamodawcą). Naszego livea możemy wykorzystać jako reklamę displayową z nawigacją podobną do tej, z którą mamy do czynienia na YouTube. Użytkownicy będą mogli chociażby obejrzeć reklamę w opcji full screen czy kontynuować interakcję z video bezpośrednio w serwisie. Biorąc pod uwagę fakt, że transmisje live osiągają nawet 6 razy więcej interakcji niż inne formy video na Facebooku, ich dodatkowe promowanie może zdecydowanie wpłynąć na tempo wzrostu zasięgów i subskrypcji na kanałach marek korzystających z live streamów.

 

odtwatrzacz youtube

 

Wszystkie spośród nowo wprowadzanych formatów bazują na jeszcze większej interakcji użytkownika z reklamodawcą. Dla marek, dla których niezwykle istotne jest zaangażowanie użytkownika z pewnością pozytywnie przełoży się to na wyniki poszczególnych kampanii z użyciem tych narzędzi. 

 

Jak Wam się podobają nowe propozycje od Google? Będziecie z nich korzystać przy tworzeniu swoich kampanii?