Jak szukać, żeby znaleźć? O Google słów kilka.

Jak szukać, żeby znaleźć? O Google słów kilka.

Wpisujesz odpowiednie hasło do wyszukiwarki Google, przekopujesz pół Internetu i nadal nie znasz odpowiedzi na swoje zapytanie? Wiesz, skąd się bierze ta nić nieporozumienia pomiędzy Tobą a Google? Sprawdź jak szukać, żeby znaleźć!

  • Skivak
  • 25.08.2019
  • 5 minut

Lider światowy

Google niezmiennie pozostaje liderem wyszukiwarek internetowych w skali globalnej, pozostawiając konkurencję mocno w tyle. Korzysta z niej aż 92,19% populacji.

Jednak to nie wszystko co oferuje nam potentat rynku wyszukiwarek internetowych. W pakiecie usług Google znajdziemy praktycznie wszystko – od możliwości tworzenia dokumentów online, wyszukiwania książek oraz źródeł naukowych, poprzez zaawansowaną platformę reklamową. Ogrom możliwości, bez których nie wyobrażasz sobie dnia w pracy. 

Wszechwiedzące Google

Google wie o Tobie praktycznie wszystko 😊 Nie żartujemy. To wszystko dlatego, że Google chce, abyś znalazł najlepsze wyniki wyszukiwania, dopasowane doskonale do Twoich potrzeb. Taką ma politykę. Przyspieszone wyszukiwanie, dopasowane rekomendacje, personalizowane treści – wszystko to dobierane jest poprzez pryzmat Twoich zainteresowań oraz potrzeb. Google optymalizuje wyniki wyszukiwania na podstawie tych danych, które otrzymuje od Ciebie. Możesz się zastanawiać, ale chwila, jak to, przecież ja na nic nie wyrażam zgody!  Tak Ci się tylko wydaje… 😉

Google, powiedz przecie, skąd me dane w twoim świecie?

Google zapisuje wszystkie strony, które odwiedzasz oraz aplikacje, z których korzystasz. Zna i zapisuje Twoją aktywność w wyżej wspomnianych źródłach, które również korzystają z usług Google. Zapisuje również historię przeglądania, wyszukiwania oraz wszelkich innych czynności, które podejmujesz w interakcji z usługami Google. Wie skąd pochodzisz, gdzie bywasz, gdzie chcesz być, w jakim języku mówisz, jakie języki znasz, jakich używasz. Zna Twój adres IP oraz wie, czy korzystasz z przeglądarki, czy też z aplikacji. Wszystkie kliknięte reklamy, zakupy, interakcje na stronach reklamodawców są również zapisywane, tak jak i dane z Twoich urządzeń oraz wszelkie aktywności związane z głosem, lokalizacją i dźwiękiem – gdyż sam mu na to pozwoliłeś.

I zaufaj nam, nie ma co kombinować, ponieważ to wszystko, co wymieniliśmy wyżej również zapisywane jest, kiedy jesteś offline. 

Jeśli masz z tym problem i chcesz bardziej zapanować nad swoją aktywnością w Google, wejdź tu i przeżyj to jeszcze raz 😉

Jak to Google działa w ogóle?

Otóż podpowiedzi Google są generowane przez algorytm automatycznie, bez udziału ludzi. Powstają w wyniku wpisywanych przez Ciebie fraz, Twoich trafnych wyników wyszukiwania z przeszłości, a także zapytań innych użytkowników, które zyskują na popularności, a możesz je sprawdzić TU.

Sam algorytm bazuje na wielu czynnikach (np.: jak często użytkownicy wyszukiwali dane hasło w przeszłości), a także ujawnia zakres informacji, które są dostępne w Internecie. 

No dobrze, to jak szukać w Google?

Najlepiej zacząć od najprostszych zapytań, np.: gdzie jest dworzec kolejowy? Możesz dodać również lokalizację, co znacznie zawęzi kryterium odpowiedzi. Pamiętaj, aby uważnie dobierać słowa – zapytanie dlaczego boli mnie głowa, nie będzie równoznaczne z ból głowy. Dlaczego? Ponieważ jedno z nich stanowi termin, który może się znajdować w pracach naukowych z dziedziny medycznej. Nie martw się o szczegóły – jeśli napiszesz słowo w nieprawidłowy sposób, funkcja sprawdzania pisowni Google automatycznie zamieni jego formę na najczęściej stosowaną w pisowni. Nie musisz też wyszukiwać z zastosowaniem dużych liter, nie przekłada się to na wynik wyszukiwania 😉

Jak znaleźć szybko odpowiedzi?

Google chętnie znajdzie wynik za Ciebie. Chcesz się przekonać? Wpisz słowo pogoda w wyszukiwarce i zobaczysz prognozę dla tego regionu, w którym aktualnie się znajdujesz 😊 Mamy dla Ciebie jeszcze kilka tricków, czytaj dalej:

    • Umieść słowo define przed każdą frazą, a poznasz jej definicję.

 

  • Wpisz działanie matematyczne i poznaj jego wynik, np.: 2×2-2/2
  • Wpisz, co chcesz przeliczyć, np.: 3 euro na funt

 

  • Wpisz nazwę drużyny sportowej i zobacz harmonogram rozgrywek, wyniki meczów oraz informacje
  • Poznaj fakty w skrócie po wpisaniu np.: imienia i nazwiska gwiazdy lub tytułu filmu, czy utworu.