Instagram Stories – linkowanie na profilach firmowych

Instagram Stories – linkowanie na profilach firmowych

Z relacji w Instagram Stories korzysta już ponad miliard użytkowników na całym świecie, a liczba ta zwiększa się każdego dnia. Dlaczego marki używają Instagram Stories?

  • 15.02.2019
  • 3 minuty

W jaki sposób wykorzystać potencjał nowej funkcji Instagrama?

Z relacji w Instagram Stories korzysta już ponad miliard użytkowników na całym świecie, a liczba ta zwiększa się każdego dnia. To właśnie dlatego rok 2019 z pewnością będzie dla marek rokiem intensywnego rozwoju formatów reklamowych w Instagram Stories.

Dlaczego marki używają Instagram Stories?

Jak efektywne były stories jako część twojej strategii social media

Tegoroczny raport aplikacji Buffer i Social Chain pokazał, że Instagram Stories jest coraz chętniej wykorzystywane przez profile firmowe, a prawie 60% firm uważa efekty tych działań za efektywne. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że formaty reklamowe – wplatane w Stories prywatnych profili – pozwalają na rewelacyjne wykorzystanie potencjału organicznego tego narzędzia, ale także dlatego, że koszty konwersji przy płatnym promowaniu treści są wciąż niezwykle korzystne w porównaniu do promowania zwykłych postów.

Linki w Instagram Stories

Instagram widząc potencjał tej funkcji wciąż pracuje nad rozwojem Stories. Kilka tygodni temu świat obiegła informacja o tym, że do Stories dla wszystkich profili marek zostanie wprowadzona funkcja udostępniania linków (do tej pory mogły z niej korzystać jedynie profile business z ponad 10 000 obserwujących). To świetna informacja dla brandów, które chcą promować swoje treści w Stories.

W jaki sposób będzie można wykorzystać linkowanie w Instagram Stories?

Po pierwsze – zwiększenie sprzedaży. Wprowadzenie tej funkcji to rewelacyjna informacja dla firm prowadzących działania z zakresu e-commerce. Jeżeli nasza marka sprzedaje swoje produkty w sklepach internetowych, treść zawartą w Instagram Stories możemy zamieścić jako inspirację (wykorzystać do tego np. animowany moodboard z użyciem packshotu produktu), a użytkownik po przewinięciu relacji w górę trafi prosto na stronę, gdzie będzie mógł zakupić produkt.

Po drugie – funkcja ta może być świetnym p omysłem na teaserowanie nowości na firmowym blogu ( o tym dlaczego warto go prowadzić pisaliśmy już tutaj). W Instagram Stories możemy zawrzeć np. screen z tytułem i wprowadzeniem do artykułu lub zdjęciem tytułowym. Jeżeli użytkownik zainteresuje się treścią, będzie mógł przenieść się na naszego bloga przy pomocy zaledwie jednego ruchu. Używając Google Analytics z łatwością zmierzymy skuteczność takich działań i ocenimy, czy przynoszą one zamierzone efekty.

Po trzecie – z pewnością pomoże markom chociażby w organizacji konkursów z wykorzystaniem tej platformy. O ile na Facebooku możemy korzystać z funkcjonalności „Notatki”, która idealnie nadaje się do opublikowania regulaminu konkursu, to na Instagramie do tej pory jedyną opcją na udostępnienie go potencjalnym uczestnikom było zamieszczenie linku w bio profilu. Po wprowadzeniu linków w Instagram Stories tej funkcji będzie można przenosić użytkownika na stronę z regulaminem konkursu przy użyciu np. zapisanej w profilu relacji, bez konieczności edytowania linku w opisie profilu.

 

Macie inne pomysły na wykorzystanie linkowania w Instagram Stories? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzu! A jeśli nie macie pomysłu na prowadzenie efektywnej i kreatywnej komunikacji swojej marki z wykorzystaniem Stories – napiszcie na digital@skivak.pl

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł i chcesz podzielić się swoją opinią, napisz do autora:
a.adamczyk@skivak.pl