Content marketing w branży Home&Living

Content marketing w branży Home&Living

Meble, dodatki, akcesoria, elementy wykończenia wnętrz… uwielbiamy na nie patrzeć, więc marki uwielbiają je pokazywać. W jaki sposób to robią? Przede wszystkim poprzez dobry content.

  • 22.06.2017
  • 4 minuty

Produkty i usługi należące do szeroko pojmowanej branży Home&Living wymuszają specyficzny sposób odbioru. Na meble, dekoracje, elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz patrzymy z uwagą i podziwem. I uwielbiamy na nie patrzeć. Nic w tym dziwnego, w końcu przywileju urządzania, wykańczania, meblowania mieszkania doświadczamy najczęściej raz w życiu. Jednocześnie, to właśnie te produkty nas definiują. Kupując jakieś rozwiązania decydujemy się na styl życia.

To między innymi z tego powodu w branży wykorzystuje się jeden z najbardziej wizualnych i narracyjnych trendów w content marketingu, czyli storytelling. Historie rodzinne, kuchenne, historie osobistych rewolucji technologicznych i potyczek remontowych są tłem do prezentacji produktów. Pokazują to posunięcia największych światowych graczy. Pokazują również przygotowywane przez nas realizacje, które starają się wpisać w trend wizualny jak najszerzej (jeśli chodzi o zasięg kanałów), jak najbardziej kompleksowo (jeśli chodzi o ich dobór) i jak najbardziej przystępnie (jeśli chodzi o język komunikacji).

Home&Living w Skivak: eko content

Mając za sobą ponad 9 lat współpracy z czołowymi firmami z branży Home&Living (m.in. Rosenthal, Śnieżka, Knauf, Aluplast, Vidaron, F&F Home) w promocji tego segmentu zawsze zaczynamy od przemyślanej strategii: zarówno jeśli chodzi o produkcję, jak i dystrybucję treści. Na podstawie celów komunikacyjnych projektu dobieramy odpowiednie treści, narzędzia, kanały. Zarządzamy nimi i  monitorujemy ich efektywność. Proces ten traktujemy całościowo: jako swego rodzaju cykl, którego poszczególne elementy optymalizujemy.

Dbamy również, by treści i droga, jaką przechodzą, były „ekologiczne”. Czym jest ekologia w tym rozumieniu? To przede wszystkim maksymalne wykorzystanie potencjału powstającego contentu. Dla branży Home&Living to content nie tylko lifestyle’owy, ale także ekspercki, merytoryczny, angażujący specjalistów z różnych dziedzin. Uwzględniając energię i czas, jaki został zainwestowany w kreację, staramy się jak najdłużej i jak najefektywniej go później wykorzystywać. Każdy fragment contentu przechodzi u nas wielokanałową drogę, jest poddawany recyclingowi, którego nie traktujemy wtórnie, ale jako aktywność twórczą.

Case study: content marketing dla firmy Śnieżka

Jak to wygląda w praktyce? Dobrym przykładem jest strategia content 360, którą od wielu lat realizujemy dla firmy Śnieżka, czołowego producenta farb i lakierów. Działamy w kanałach on– i offline, tworząc treści eksperckie i lifestyle’owe dotyczące wyposażenia wnętrz, dekoracji, designu. Naszą aktywność dobrze obrazuje poniższa grafika:


Od kilku lat współtworzymy jeden z naszych najbardziej poczytnych produktów wydawniczych, tj.  wysokonakładowy magazyn o wnętrzach i designie, pt. „Dekoratorium”. Do tego dochodzi wersja zdigitalizowana, dostosowana do potrzeb użytkownika mobilnego, dostępna w kioskach AppStore oraz GooglePlay. Ważnym elementem strategii jest inspiracyjno-poradnikowa platforma internetowa dekoratorium.com. Obsługujemy kanały social media, takie jak platforma blogowa dekoratorium-blog.pl oraz Facebook, Instagram, Pinterest, YouTube. Produkujemy wysokiej jakości foto oraz video content, a także content ekspercki udostępniany w ramach międzynarodowej platformy dla architektów Houzz.com. W każdym z tych mediów eksponujemy to, co wizualne. To właśnie sesje zdjęciowe, filmy, infografiki, formaty tutorialowe to narzędzia, które umożliwiają komunikację obrazem i pozwalają na osiągnięcie celów komunikacyjnych. Kontekstowe pokazanie jakiegoś produktu, w realnym życiu, w otoczeniu realnych ludzi, uwiarygodniają przekaz i wzbudzają potrzebę zakupową oraz pożądanie.

F&F Home

Z dużym rozmachem realizujemy również strategię komunikacji marki F&F Home w Polsce oraz krajach ościennych: w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech. Każde wydanie to efektowny megalog, wydawany w liczbie ponad 600 tys. egzemplarzy! W ramach ponad 116 stron prezentujemy autorskie sesje zdjęciowe, odpowiadamy za copywriting, redakcję, korektę w 4 językach.

Jeśli masz pytania lub chcesz zrealizować z nami swój kolejny projekt, napisz na adres: k.mikolajczyk@skivak.pl